Galeri

Tasarım ve Projelendirme

[email protected]


bilimteknikmedikal@gmail.com

Tıbbi gaz boru hattı sistemlerinin tasarımı, kurulumu, devreye alınması ve çalıştırılmasında hasta güvenliği çok önemlidir.Emniyet temel ilkeleri, arz miktarını, arzın kimliğini, arzın sürekliliğini, ve arzın kalitesini temin ederek başarılır.

Bilimteknik Tıp Teknolojileri olarak ilgili tesislerin tıbbi gaz sistemleri proje tasarımlarını HTM 02-01 veya NFPA 99 standartlarına uygun olarak tamamlamaktayız.Bu tasarım ve projelendirmelerde hedefimiz, standartlar çerçevesinde kurulum maliyetlerini minimize ederken verimliliği üst seviyelere ulaştırmaktır.

Çeyrek asırı geçen projelendirme ve kurulum tecrübelerimize dayanarak medikal gaz projelerinin büyük çoğunluğunun yetersiz, verimsiz, başka projelerden kopyala-yapıştır şeklinde çizilerek ve uygulama aşamasında uygulayıcı firmaların iyi ya da kötü niyetine bağlı olarak kullanılabileceği yapıda olduğunu gözlemledik. Doğru tasarlanmayan bu projelerin iş verimliliğini azaltıcı etkisi olduğu kadar uygulama anında ihtiyaç duyulan revizyon çalışmaları nedeniyle ek masraflar ve zaman kaybına da sebep olmaktadır.


Tasarım ve Projelendirme